Wcisnął gaz w Astonie za 11 milionów złotych. Przygrzmocił w ścianę i pojechał dalej (wideo)

Większość osób, które mogą sobie pozwolić na zakup najdroższych aut sportowych na świecie, zazwyczaj będzie je podziwiała wyłącznie w zaciszu swojego garażu. Nie każdy zaryzykuje wyjazd nim na miasto.

Szczególnie jeśli w grę wchodzi pojazd warty ponad 11 milionów złotych, taki jak Aston Martin Valkyrie. Hybrydowy bolid z homologacją drogową to prawdziwy potwór.

Ponad 1100-konny Aston Martin Valkyrie czeka na odbiór. Ktoś się postarał przy konfiguracji

Kierowca ma tam do dyspozycji 6.5 litrowy silnik V12, który potrafi kręcić się do 11 000 obrotów na minutę. Wspólnie z napędem elektrycznym zapewniają 1 174 konie mechaniczne i 900 niutonometrów momentu obrotowego.

2023 Aston Martin Valkyrie Spider
2023 Aston Martin Valkyrie Spider

Z takimi parametrami należy bardzo ostrożnie obchodzić się z gazem. Jeden z egzemplarzy pojawił się ostatnio na torze Silverstone, gdzie kierowca chciał sprawdzić jego możliwości.

Podczas wyjścia na prostą startową stracił panowanie nad Aston Martinem i uderzył w ścianę. Niestety nie mamy informacji na temat zakresu zniszczeń, ale z pewnością naprawa nie będzie należała do tanich.

Pierwsze egzemplarze Aston Martina Valkyrie na ulicach. “Przy VW Polo wygląda jak UFO” (wideo)

Aston Martin planuje wyprodukować 150 egzemplarzy wersji zamkniętej, 85 samochodów bez dachu oraz 40 aut AMR Pro bez homologacji drogowej. Problemu ze znalezieniem klientów oczywiście nie było.