To będzie najmocniejszy i najszybszy Smart w historii. Ponad 400-konny miejski crossover

Kilka dni temu byliśmy świadkami premiery zupełnie nowego samochodu marki Smart. Model oznaczony jako „#1” to niewielki crossover z 272-silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi.

Nikomu z nas nie powinno być obce, że w przypadku poprzednich aut tego producenta współpracowano z tunerem Brabus. Najprawdopodobniej tym razem stanie się tak samo.

Smart #1 (2023) oficjalnie. Na tylną oś trafiają 272 KM, a na baterii przejedziesz 440 km (wideo)

W sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia jednego z egzemplarzy #1, który wyróżnia się od pojazdów pokazanych na zdjęciach prasowych. Podzielił się nimi z nami użytkownik posługujący się pseudonimem @Jason-Ferrari.

Smart #1 Brabus
Smart #1 Brabus fot. @jason-ferrari

Możemy tu zobaczyć zupełnie nowy zderzak z większą dokładką i wlotami pod maską. Jest też sporo czerwonych akcentów, większy spojler i nowe, 5-ramienne felgi, pod którymi pracują czerwone zaciski hamulcowe.

Podejrzewa się, że ta sportowa wersja Smarta #1 będzie oferowała napęd na wszystkie koła i moc 408 koni mechanicznych. To by oznaczało skorzystanie z silników znanych nam z Volvo C40 Recharge Twin Engine.

Volvo C40 Recharge oficjalnie. Crossover ma ponad 400 KM, ale skóry w środku nie będzie

Jak już wiemy, Smart korzysta z architektury opracowanej przez koncern Geely, która jest właścicielem Volvo. Stąd takie podejrzenia na temat potencjału usportowionego modelu #1.