Tak brzmi i przyspiesza nowy Volkswagen T-Roc R (2022). Robi “setkę” w 4,7 sekundy (wideo)

W listopadzie 2021 roku Volkswagen odświeżył popularnego SUV-a T-Roc. Jedną ze zmian, na którą najbardziej czekano jest poprawa jakości wykończenia wnętrza.

W środku nareszcie pojawiła się miękka deska rozdzielcza i przyjemniejsze w dotyku plastiki. Klient może też zamówić aż 9,2-calowy ekran dotykowy, który obsługuje bezprzewodowo Apple CarPlay i Android Auto.

Nowy Volkswagen T-Roc (2022) na stalówkach kosztuje ponad 100 000 zł. Mamy polski cennik

Oprócz tego na zewnątrz delikatnie przeprojektowano lampy i zderzaki, a podczas konfiguracji będziesz miał do wyboru więcej wzorów felg o średnicy od 16 do 19 cali.

Topowym wariantem pozostał T-Roc R, który pod maską skrywa 2.0 litrową jednostkę benzynową. Generuje ona moc 300 koni mechanicznych i 400 niutonometrów momentu obrotowego, przekazywanych na wszystkie cztery koła.

Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką udało się osiągnąć autorowi filmu to 233 km/h.

Różni je 80 KM i 80 tysięcy złotych. Audi RS3 i Volkswagen Golf R są piekielnie szybkie (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak sprawnie przyspiesza taka wersja T-Roca i jak brzmi z opcjonalnym układem wydechowym Akrapovic. W polskich salonach cena tego modelu zaczyna się od 202 290 złotych.