Refleks kierowcy uratował jej życie. Nie zrobiło to na niej wrażenia. “Idę bo mi wolno” (wideo)

Jak wiele tego typu nagrań musimy jeszcze obejrzeć? Niektórzy chyba są naprawdę niereformowalni i nie da się ich nauczyć zdrowego rozsądku.

Na szczęście, a przynajmniej tak nam się wydaje, „współpraca” między kierowcami i pieszymi wygląda coraz lepiej. Mimo to, nadal przytrafiają się osoby, które nie mają za grosz wyobraźni.

Pieszy czekał na reakcję, ale się nie doczekał. Policjanci dali zły przykład z góry (wideo)

Jak chociażby kobieta widoczna na załączonym filmie. Uznała ona, że skoro chce przejść na drugą stronę ulicy, to wszyscy muszą na nią uważać. Ona ma pierwszeństwo i koniec.

Bez zasygnalizowania w żaden sposób chęci wejścia na pasy, po prostu nagle na nie wtargnęła. Nawet nie pomyślała, żeby się obejrzeć do tyłu i sprawdzić czy nie nadjeżdża jakiś samochód.

Szybka i sprawna reakcja kierowcy na szczęście zapobiegła jej potrąceniu. Mocne hamowanie nie zrobiło na dziewczynie wrażenia, jak gdyby nigdy nic pospacerowała ze swoją hulajnogą dalej.

Pieszy był w szoku, że radiowóz nie ustąpił mu pierwszeństwa. “Brawo, gliniarzu jeden” (wideo)

Owszem, pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale w tym przypadku kierowca nie miał pojęcia, że kobieta ma zamiar na nie wejść. Szła chodnikiem i nagle skręciła w lewo, nawet nie oglądając się za siebie. Co za bezmyślność.