Polak zaatakował niemiecką autostradę 28-letnim Fordem Scorpio. “Rozbujał się” (wideo)

Jesteśmy niemalże przekonani, że już dawno nie widziałeś takiego samochodu na drodze. A już z pewnością nie w tak dobrym stanie technicznym i wizualnym.

Autor załączonego nagrania wideo, który specjalizuje się w próbach autostradowych, tym razem wybrał się do Niemiec starym komfortowym Fordem. Model Scorpio był na początku lat 90 oznaką luksusu.

Polak w najtańszym sportowym Audi walczył o 300 km/h na autostradzie w DE (wideo)

Pod maską tego egzemplarza pracuje 2.0 litrowa jednostka benzynowa. Generuje ona zaledwie 115 koni mechanicznych oraz 171 niutonometrów momentu obrotowego.

Według danych udostępnionych przez producenta, prędkość 100 km/h zobaczysz na liczniku po 11,2 sekundy. Maksymalna prędkość, z jaką miałoby się poruszać to Scorpio to 192 km/h.

Kierowca postanowił to sprawdzić na odcinku niemieckiej autostrady bez ograniczenia. Ku jego zaskoczeniu, „rozbiegana” wskazówka licznika pokazała w pewnym momencie prawie 220 km/h.

Zabrał starą BMW “Trójkę” na niemiecką autostradę. 3.0 R6 w mig spaliło 1/4 baku (wideo)

Urządzenie GPS wyświetliło wtedy natomiast 202 km/h, ale to i tak o 10 km/h więcej niż deklarował producent 28 lat temu. Świetny wynik jak na zaledwie 115 koni pracujących pod maską.