Pokazali prototyp Koenigsegga Gemera. Dźwięk silnika nie pasuje do 1700-konnego auta (wideo)

Już niebawem do oferty Koenigsegga dołączy pierwszy 4-miejscowy samochód. Model Gemera to bardzo wyjątkowy hypercar, którego silnik spalinowy ma pojemność tylko 2.0 litrów. Co więcej, jest to jednostka 3-cylindrowa.

Oczywiście do tego dorzucono trzy silniki elektryczne, co łącznie pozwoliło uzyskać moc 1700 koni mechanicznych. Obecnie Szwedzi nadal pracują na jednym z prototypów.

Christian von Koenigsegg zabrał nas na krótką przejażdżkę i opowiedział mnóstwo szczegółów przy testowym egzemplarzu. Dźwięk silnika totalnie nie pasuje do tego typu samochodu.

Można odnieść wrażenie, że 3-cylindrowy „klekot” został podłożony do nagrania w postprodukcji. Z pewnością producent popracuje jeszcze nad brzmieniem tej jednostki napędowej.

Zapowiadane osiągi są bardzo obiecujące. Pierwszą setkę mamy zobaczyć na prędkościomierzu po 1,9 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 400 km/h.

Tak z bliska wygląda Koenigsegg Gemera. Ma 1700 KM, a pod maską tylko 2.0 l R3 (wideo)

Jest to hybryda typu plug-in, więc będziemy mogli poruszać się również bezemisyjnie. Akumulatory o pojemności 16,6 kWh mają pozwolić na przejechanie bezszelestnie do 50 kilometrów.