Oto Audi Urbanshpere Concept. Autonomiczny minivan z wielkim ekranem zamiast grilla (wideo)

Audi wzbogaciło właśnie swoją galerię koncepcyjnych modeli zupełnie nowym samochodem. Jest to wizja autonomicznej przyszłości w postaci elektrycznego minivana.

Zanim zobaczyliśmy wspomnianego wyżej Audi Urbanshpere Concept, wcześniej Niemcy pochwalili się roadsterem Skysphere Concept oraz limuzyną Grandsphere Concept. Właśnie w taki sposób ma wyglądać nowa gama producenta oznaczającego swe auta czterema pierścieniami.

Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept

Tak mają wyglądać nowe Audi! Jest indywidualne słuchanie muzyki i sterowanie wzrokiem (wideo)

Minivana zaprojektowano głównie z myślą o chińskim rynku, jednak z pewnością i tutaj znajdzie on wielu chętnych. Mierzy 5.5 metra długości, 2 metry szerokości, a jego rozstaw osi to 3.4 metra.

Auto postawiono na aż 24-calowych felgach. W przedniej części nadwozia zobaczysz olbrzymi „grill” który jest jednym wielkim wyświetlaczem. Z tyłu również na klapie bagażnika pojawiło się mnóstwo punktów świetlnych pozwalających wyświetlać animacje.

Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept

Koncepcyjny model napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, które łącznie produkują 401 koni mechanicznych i 690 niutonometrów momentu obrotowego. Mamy tu aż 120-kWh akumulatory, które zapewniają zasięg do 750 kilometrów.

Możemy je ładować z mocą do 270 kW, dzięki czemu uzupełnienie baterii od 5 do 80 procent zajmie mniej niż 25 minut. W 10 minut doładujemy się więc na kolejne 300 kilometrów.

Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept
Audi Urbansphere Concept

Dostęp do wnętrza zapewnia otwór bez słupka B i drzwi otwierające się jak w Rolls-Royce. W środku pojawiły się cztery indywidualne fotele wykonane z ekologicznych materiałów, w tym również z tkanin bambusowych.

Między dwoma rzędami siedzeń umieszczono przezroczysty ekran multimedialny. Pasażerowie będą mogli skorzystać również z gogli VR. System inforozrywki będzie można sterować nawet wzrokiem.

Oto nowe Audi A8. Zapomnij o limuzynie. To roadster ze zmiennym rozstawem osi (wideo)

W momencie uruchomienia trybu autonomicznego kierownica i pedały znikają z zasięgu wzroku. Takie rozwiązanie prezentowano już w poprzednich konceptach Audi.