Nowy Volkswagen Polo GTI zmierzył się z 30-letnim Oplem. Bardzo zacięty pojedynek (wideo)

W dzisiejszych czasach samochody posiadają dużo więcej nowinek technologicznych i funkcji komfortowych niż przed laty. Oznacza to oczywiście też wzrost masy własnej.

Nowy Volkswagen Polo GTI waży ponad 1355 kilogramów. Ma przy tym 2.0 litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, który zapewnia moc 207 koni mechanicznych i 320 niutonometrów momentu obrotowego.

Zabrał nowego VW Polo GTI na przejażdżkę po autostradzie. Licznik mocno go oszukał (wideo)

Parametry te przekazywane są na przednią oś za pomocą 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni DSG. Seryjnie auto powinno przyspieszyć do 100 km/h w 6,5 sekundy.

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili zestawić go z 30-letnim Oplem. Konkretnie jest to Kadett GSi z 1992 roku, w ekskluzywnej na rynek RPA wersji Superboss.

Jej twórcy, czyli firma Delta Motor Corporation, postarała się aby wyciągnąć z seryjnego GSi jeszcze więcej. W rezultacie udało się uzyskać 170 koni mechanicznych oraz 228 niutonometrów z wolnossącego 2.0 16V.

Tak brzmi prawie 700-konny Opel Kadett na ulicy. Ludzie zakrywają uszy (wideo)

Opel z manualną skrzynią biegów, bez klimatyzacji, wygłuszeń czy nawet mechanizmu otwierania tylnych szyb waży zaledwie 971 kilogramów. Mamy tu zatem lepszy stosunek mocy do masy. Który samochód okaże się szybszy? Zapraszamy na wyścig.