Nowy Mercedes-Benz GLC bez tajemnic. Wiemy więcej o aucie, które zadebiutuje 1 czerwca

Już niebawem Mercedes-Benz zaprezentuje światu kolejną generację modelu GLC. SUV odpowiadający wielkością Klasie C najprawdopodobniej będzie miał swoją premierę 1 czerwca.

Właśnie takie informacje pojawiły się na portalu MB Passion. Oprócz tego poznaliśmy kilka ciekawych szczegółów technicznych dotyczących nadchodzącego modelu.

2023 Mercedes-Benz GLC
2023 Mercedes-Benz GLC fot. kolesa.ru

Tak będzie wyglądała druga generacja Mercedesa GLC. Nowy SUV jeszcze w tym roku (wideo)

Nowe GLC ma być większe od poprzednika i mierzyć 472 centymetry długości. Rozstaw osi zwiększy się o 15 milimetrów a pojemność bagażnika wzrośnie o 50 litrów. Teraz do dyspozycji pasażerów będzie ich aż 600.

Na liście wyposażenia opcjonalnego ma się znaleźć tylna oś skrętna. Koła będą mogły wychylić się o 4,5 stopnia co pozwoli na uzyskanie promienia zawracania wynoszącego 10,8 metra.

Lista dostępnych jednostek napędowych ma być bardzo bogata. Ofertę otworzą 4-cylindrowe jednostki benzynowe o mocy 204 i 258 koni mechanicznych, oraz diesle o mocy 194 i 265 koni mechanicznych.

2023 Mercedes-Benz GLC
2023 Mercedes-Benz GLC

Do tego pojawi się 6-cylindrowy diesel generujący ponad 300 koni mechanicznych i trzy hybrydy plug-in. Dwie z nich będą oparte o silnik benzynowy, jedna o wysokoprężny.

Mają one zapewniać około 100 kilometrów bezemisyjnego zasięgu, a ładowanie będzie się odbywało z mocą do 60 kW. Każda z nich w standardzie otrzyma napęd na cztery koła 4MATIC.

2023 Mercedes-Benz GLC
2023 Mercedes-Benz GLC

Ostatnie testy Mercedesa-AMG S 63 na torze Nurburgring. Wiele osób na niego czeka (wideo)

Od momentu premiery, która ma się odbyć 1 czerwca, klienci będą musieli jeszcze trochę poczekać. W salonach pierwsze egzemplarze miałyby pojawić się dopiero po wakacjach, we wrześniu.