Nie byli w stanie ukraść BMW X4, w którym właścicielka zapomniała zamknąć drzwi (wideo)

Niektóre systemy ułatwiające korzystanie z samochodu powodują niestety ułatwienie pracy złodziejom. Układy bezkluczykowego otwierania i uruchamiania to elektronika, którą stosunkowo prosto złamać.

Metoda kradzieży „na walizkę” jest niestety bardzo popularna i często dochodzi do tego typu przestępstw. Kolejną próbę zobaczysz na załączonym nagraniu z monitoringu osiedlowego.

Tak się w Polsce kradnie katalizatory. Złodziej przyłapany na gorącym uczynku (wideo)

Celem rabusiów stało się białe BMW X4, które właścicielka zaparkowała pod domem na zamkniętym osiedlu. Niestety zapomniała zamknąć drzwi, więc złodziej miał ułatwione zadanie.

Wszedł do środka, skąd w pierwszej kolejności podprowadził pilot od bramy. Po chwili dołączył do niego kolega z plecakiem, który miał przejąć sygnał z kluczyka leżącego gdzieś w mieszkaniu obok.

Na szczęście tym razem nie udało się uruchomić pojazdu i panowie zrezygnowali nie pozostawiając po sobie prawie żadnych śladów. Prawie, bo jeden z nich zamknął w aucie schowek, który właścicielka zawsze zostawia otwarty.

Facet boi się, że ukradną mu jego BMW. Parkuje je równolegle w garażu, żeby był problem (wideo)

Właśnie ten szczegół dał jej do zrozumienia, że w nocy ktoś był w jej BMW. Tylko dlatego postanowiła sprawdzić nagrania z monitoringu.