Jak pozbyć się “fejkowych” końcówek wydechu z Audi SQ5 TFSI w 30 minut? (wideo)

Dzisiaj wielu producentów projektuje „fałszywe” końcówki układu wydechowego. Ładne chromowane zakończenia często są tylko plastikiem nałożonym na dokładkę zderzaka.

Prawdziwa końcówka wydechu znajduje się nieco wcześniej i jest zazwyczaj skierowana w dół. Podobno zaczęto stosować taki patent na prośbę klientów, którzy skarżyli się na brzydko wyglądające okopcone zakończenie układu.

Wydaje mi się, że aktualnie jest jednak jest osób, które mocno krytykują taki zabieg. Tym bardziej, że „oszukane wydechy” coraz częściej stosuje się również w usportowionych i naprawdę szybkich wariantach niektórych modeli. Dobrym przykładem jest Audi SQ5, które widać na załączonym nagraniu wideo.

Właściciel postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie „naprawić” ten stan rzeczy. W katalogu akcesoriów u dilera znalazł zestaw prawdziwych końcówek układu wydechowego, który zamontował we własnym zakresie.

Z jakim wydechem Audi RS6 Avant C7 brzmi najlepiej? Wybór jest bardzo szeroki (wideo)

Autor nagrania zaprezentował cały proces wymiany. Posiadając odpowiedni sprzęt pod ręką i nieco umiejętności powinieneś się ze wszystkim wyrobić w około 30 minut.

Poniżej możesz zobaczyć jak brzmi 3.0 litrowy silnik TFSI o mocy 354 koni mechanicznych.