Najmocniejszy samochód BMW M testowany na Nurburgringu. “Widać, jaki jest szybki” (wideo)

Już za niespełna miesiąc, bo w maju 2022 roku, BMW M będzie obchodziło swoje 50-te urodziny. W związku z tym producent szykuje dla nas sporo niespodzianek.

W ciągu najbliższych miesięcy swoją premierę będzie miało mnóstwo nowych modeli, w tym również najmocniejszy samochód BMW M w historii. Koncepcyjną jego wersję mogliśmy podziwiać już w listopadzie 2021 roku.

Oto najpotężniejsze BMW M w historii. Koncept XM oficjalnie. Ma 750 KM i 999 Nm (wideo)

Na szczęście nie będzie to w pełni elektryczne auto, ale prąd również będzie miał tam spore znaczenie. BMW XM to hybryda typu plug-in, pod której maską pracuje 4.4 litrowy silnik V8.

Kierowca ma mieć do dyspozycji łącznie 750 koni mechanicznych oraz 999 niutonometrów momentu obrotowego. Czas przyspieszenia do 100 km/h ma wynosić około 3 sekund, a w razie potrzeby, na samym prądzie przejedziemy do 80 kilometrów.

Pędził BMW M5 po Nurburgringu. Fartem ominął zagubionego amatora z VW Golfa MK4 (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo, które pochodzi z niemieckiego toru Nurburgring oraz z jego okolic, widać produkcyjną wersję w akcji. Mimo sporych rozmiarów można zauważyć jak zwinnie radzi sobie z szybkim pokonywaniem zakrętów. Jest na co czekać.