Mitsubishi poszerzy ofertę o hybrydowe auto do miasta. Colt skorzysta z technologii Renault

Jesienią 2023 roku do oferty Mitsubishi wróci niewielki mieszczuch Colt. Pierwsza zapowiedź nowej generacji pojawiła się właśnie na kanałach japońskiego producenta.

Widoczne na grafice efektowne światła LED do jazdy dziennej przyciągają uwagę. Dziwnie zaczyna się robić dopiero w momencie, w którym przyjrzymy się temu autu nieco dłużej.

Nissan zapowiedział nowy model. Elektryczny następca Micry powstanie we Francji (wideo)

Po chwili tylna część nadwozia, wychodząca z cienia, zacznie nam coś przypominać. Tak, dobrze zauważyłeś, jest to kropka w kropkę obecna generacja Renault Clio.

2020 Renault Clio
2020 Renault Clio

Nowe Mitsubishi Colt będzie budowane w tureckiej fabryce na płycie podłogowej CMF-B. Korzystają z niej takie auta jak Nissan Micra, Dacia Sandero, Renault Captur czy właśnie Clio E-Tech.

Zapowiedź hybrydowego Mitsubishi może oznaczać, że pod maską znajdziemy napęd znany już z wyżej wymienionych modeli. Nie widzimy sensu, żeby nie skorzystać ze sprawdzonej technologii.

Nissan Juke debiutuje w wersji hybrydowej. Ma układ napędowy znany z Renault Clio i Captura

Będzie to zatem 1.6 litrowy silnik benzynowy o mocy 94 koni mechanicznych, który zostanie połączony z 49-konną jednostką elektryczną. Sprawne działanie zapewni inteligentna skrzynia biegów i akumulator o pojemności 1.2 kWh.