Mercedes-Maybach S 680 zaprojektowany przez właściciela marki Off-White. Będzie ich tylko 150

Mercedes-Benz dosyć często podejmuje współpracę z producentami odzieży. Ostatnio byliśmy świadkami takiej kooperacji z firmą Palace, która zajmuje się ciuchami streetwear.

Tym razem możemy zobaczyć coś jeszcze bardziej ekskluzywnego. Limuzyna widoczna na załączonych zdjęciach to efekt kolaboracji z marką Off-White.

Mercedes-Maybach S 680 4MATIC by Virgil Abloh
Mercedes-Maybach S 680 4MATIC by Virgil Abloh

Totalne szaleństwo. Takiej kolorystyki w Mercedesach-AMG jeszcze nie widziałeś (wideo)

Jej właściciel, Virgil Abloh zmarł na raka w listopadzie 2021 roku, ale zdążył jeszcze zakończyć ten projekt. Mercedes dopiero teraz zaprezentował go światu.

Zostanie zbudowanych tylko 150 egzemplarzy Mercedesa-Maybacha S680 4MATIC w takiej wyjątkowej kolorystyce. Delikatne złoto i czerń przeplatają się między sobą zarówno na karoserii jak i wewnątrz samochodu.

Mercedes-Maybach S 680 4MATIC by Virgil Abloh
Mercedes-Maybach S 680 4MATIC by Virgil Abloh

Oprócz tego, każdy z klientów otrzyma drewnianą skrzynkę pokrytą skórą. Wewnątrz znajdzie dwa kluczyki, model Maybacha w skali 1:18, karabińczyk i pokrowiec na swoją wyjątkową limuzynę.

Osoby, których nie stać na Mercedesa mogą się zadowolić linią ubrań i akcesoriów, która będzie dostępna w sklepach Off-White. Kolekcja nawiązuje do tego projektu.

Nie będzie oczywiście tanio, do czego przyzwyczaiła już nas marka Off-White, ale z pewnością za bluzę czy czapkę zapłacisz mniej niż za limitowaną limuzynę z 630 konnym 6.0 V12 pod maską.

Off White Mercedes-Maybach ubrania
Off White Mercedes-Maybach ubrania

Kim Kardashian kazała przemalować wszystko. Jej nowy Maybach jest teraz cały szary (wideo)

Niestety nie znamy kwoty, jaką należy przeznaczyć na zakup jednego ze 150 sztuk Maybacha. W polskich salonach cennik standardowego modelu w tej wersji silnikowej zaczyna się od 1 043 400 złotych.