Mercedes C63 AMG ma spore problemy z trakcją. Kierowca wyprzedzał autobus driftem (wideo)

Korzystanie z mocnego samochodu z napędem na jedną oś podczas deszczowej pogody może być utrudnione. Szczególnie jeśli w naszym aucie szwankuje kontrola trakcji.

Niezbyt delikatne obchodzenie się z pedałem gazu spowoduje częsty uślizg na napędzanej osi. To może sprawić, że kierowca będzie miał trudności z opanowaniem auta.

Panicz z BMW M3 nie chce jechać za Peugeotem. “Wyprzedził go driftem na zakazie” (wideo)

Najprawdopodobniej z takimi problemami borykał się właściciel żółtego Mercedesa C63 AMG. Uwiecznił to wideorejestrator zamontowany w jednym z jadących za nim samochodów.

Na nagraniu kilkakrotnie widać jak kierowca celowo wciska gaz do dechy i wprowadza auto w poślizg na drodze publicznej. Postanowił nawet w ten sposób wyprzedzić autobus miejski.

Musi się czuć bardzo pewnie za kółkiem swojego auta. Wystarczyłby jeden niepotrzebny ruch i C-Klasa mogłaby powędrować poślizgiem w auto jadące z naprzeciwka, albo co grosza, w spacerujących chodnikami przechodniów.

Mercedes C63 AMG zyskał pakiet stylistyczny upodabniający go do wariantu Black Series, którego produkcję ograniczono do 600 sztuk. Pod maską pracuje uwielbiane przez wszystkich wolnossące, 6.2 litrowe V8.

Urządził sobie tor driftingowy na drodze. Leciał bokiem 911 nawet podczas wyprzedzania (wideo)

W zależności od wariantu C63 generuje ono moc od 457 do 507 koni mechanicznych. Wędruje to wyłącznie na tylną oś, co zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w czasie między 4,5 a 4,2 sekundy.