Mercedes-AMG Klasy C nadjeżdża. 4-cylindrowe C 43 i C 63 zadebiutują 27 kwietnia (wideo)

Nareszcie, po ponad roku od premiery nowej generacji Mercedesa Klasy C, nadchodzi moment debiutu sportowych wariantów z logo AMG. Już 27 kwietnia poznamy najprawdopodobniej dwie takie wersje.

Na kanale YouTube Mr. Benz pojawiła się zapowiedź filmu prezentującego nową Klasę C AMG. Premiera klipu ma się odbyć 26 kwietnia o godzinie 23:59.

Stare, dobre 6.2 V8 w akcji. Mercedes C63 AMG W204 kombi hałasuje na autostradzie (wideo)

Najprawdopodobniej ujęcia nakręcono podczas zamkniętej premiery modelu, na którą zaproszono nielicznych dziennikarzy oraz ważnych klientów. Widocznie 27 kwietnia zostanie zniesione embargo.

Wiemy jedynie, że pod maską znajduje się 4-cylindrowy silnik, ale konkretna nazwa modelu nie jest znana. Naszym zdaniem za jednym zamachem pokazane zostaną warianty C43 oraz C63.

Pierwszy z nich powinien oferować około 450 koni mechanicznych. Będą one generowane przez 2.0 litrowy silnik R4 znany między innymi z Mercedesa-AMG A 45 S 4MATIC+.

Najmocniejsze AMG w historii nie zachwyca. “Słabsza wersja jest lepszym wyborem” (wideo)

Topowa wersja będzie hybrydą. Ta sama jednostka napędowa otrzyma wsparcie silnika elektrycznego, co podniesie moc do ponad 500 koni mechanicznych. W obu przypadkach znajdziemy napęd na wszystkie koła.