Lamborghini nie zwalnia tempa. Od początku roku sprzedają średnio 26 aut dziennie

Lamborghini już zaciera ręce i szykuje się do świętowania kolejnego rekordowego roku w historii. Włosi właśnie pochwalili się wynikami sprzedaży za pierwszy kwartał 2022. W ciągu 90 dni na całym świecie sprzedano aż 2 539 egzemplarze Lamborghini. Oznacza to, że sprzedawano średnio 26 samochodów tej marki dziennie. To o 5 procent lepszy wynik niż w 2021 i aż o 31 procent lepszy niż w 2020.

Dla porównania, w ciągu całego zeszłego roku Włosi sprzedali 8 405 samochodów. To głównie zasługa Urusa, którego zamawiano aż 5 021 razy. Wkrótce znowu będzie na niego „boom”, gdy Lamborghini pokaże odświeżony wariant EVO.

Lamborghini Huracan Tecnica
Lamborghini Huracan Tecnica

Przedstawiono jeszcze jedno bardzo interesujące porównanie, które mocno działa na wyobraźnię. W ciągu trzech ostatnich miesięcy sprzedano więcej samochodów, niż wszystkich egzemplarzy modelu Countach w latach 1974 – 1990. Tych było zaledwie około 2000.

Oprócz Urusa po liftingu w dwóch wariantach i pokazanego zaledwie kilka dni temu Huracana Tecnica, gama Lamborghini poszerzy się w tym roku o jeszcze jedną wersję najmniejszego modelu, czyli uterenowionego Huracana Sterrato.

Powinniśmy też zobaczyć następcę Aventadora z zupełnie nowym 12-cylindrowym silnikiem w układzie hybrydowym. Na rynek trafi on jednak dopiero w 2023 roku.