Ktoś zapłacił ponad 30 000 złotych za kluczyk do samochodu. Nie uruchomi nim żadnego auta

Ludzie potrafią zapłacić olbrzymie pieniądze za naprawdę dziwne rzeczy. Czasami wystarczy, że przy jego nazwie dodamy słowo „kolekcjonerski” i od razu wartość przedmiotu gwałtownie rośnie.

Na portalu collectingcars.com pojawiła się ostatnio aukcja, na której można było kupić kluczyk do samochodu oraz karbonową obudowę, w której się mieści. Ktoś zapłacił za to 7 107 dolarów, czyli ponad 30 000 złotych.

Kluczyk McLaren F1 LM
Kluczyk McLaren F1 LM

McLaren F1 GTR, który wygrał LeMans w 1995 roku do kupienia za 50 tysięcy złotych (wideo)

Skąd taka kwota? Jest to bowiem prototyp obudowy do kluczyka McLarena F1 LM, którego wyprodukowano tylko w 6 egzemplarzach w 1995 roku.

Case stworzono z kilku warstw karbonu, miedzy którymi zatopiony jest niewielki magnes pozwalający na zamknięcie. Na zewnątrz widać testowy grawer z numerem seryjnym samochodu i nazwą modelu.

Do tego sprzedawca dorzuca „czysty” kluczyk, którym oczywiście nie będziesz w stanie uruchomić żadnego auta. Tak czy siak, okazało się że to bardzo wyjątkowy przedmiot, za który ktoś był w stanie zapłacić połowę ceny Dacii Duster.

McLaren F1
McLaren F1

McLarena F1 GT wysłał na serwis samolotem. To jeden z trzech takich samochodów na świecie

Oczywiście razem z kluczykiem i jego obudową dostarczone będzie stosowne pismo od McLarena, które potwierdza autentyczność prototypu.