Król z “Passerati” leciał ponad 280 km/h. “Obniżona limuzyna w R-Line daje radę” (wideo)

Samochody marki Volkswagen kojarzą się nam wszystkim zazwyczaj ze spokojną jazdą, ogromną funkcjonalnością i porządną jakością wykonania. Flagowa limuzyna w postaci Passata bardzo rzadko służy do szybkiej jazdy.

Zdarzają się oczywiście wyjątki i osoby, które nawet z takiej komfortowej limuzyny muszą wycisnąć wszystko. Jednym z przykładów jest autor załączonego nagrania wideo.

2.0 TDI w akcji na autostradzie. “Pozdrawiamy policję z Passata pędzącego 200 km/h” (wideo)

Wybrał się swoim Passatem B8 na autostradę. Pakiet R-Line i obniżone zawieszenie zapewniają rasowy wygląd. Jak widać, auto potrafi się rozpędzić do naprawdę wysokich prędkości.

Sądząc po skali obrotomierza, mamy do czynienia z egzemplarzem napędzanym silnikiem TDI. Najprawdopodobniej jest to 2.0 litrowa jednostka generująca moc 240 koni mechanicznych.

Taki wariant był dostępny tylko i wyłącznie z napędem na wszystkie koła 4Motion. Dzięki temu czas przyspieszenia do 100 km/h wynosi tu tylko 6 sekund.

Sprawdził wiarygodność producenta zabierając VW Passata B6 2.0 TDI na autostradę (wideo)

Bardzo prawdopodobne, że egzemplarz widoczny na nagraniu poddany został tuningowi. Według danych udostępnionych przez producenta, seryjny Passat z tym silnikiem potrafi się rozpędzić maksymalnie do 245 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @passaturkeyclup