Kiedy wyjeżdża wszyscy muszą go słuchać. Tak z bliska wygląda Safety Car F1 od AMG (wideo)

Wszelkie wyścigi rozgrywane na profesjonalnym poziomie wymagają odpowiedniej organizacji. Do prawidłowego przebiegu i dla bezpieczeństwa potrzebny jest między innymi samochód bezpieczeństwa i auto medyczne.

W tym roku, podczas większości Grand Prix Formuły 1 na torze pojawią się auta marki Mercedes-AMG. Przez 12 rund zastąpią je samochody przygotowane przez Aston Martina, ale już mamy pierwsze słowa krytyki na ich temat od samych kierowców.

Max Verstappen narzeka na 510-konnego Aston Martina V8 Vantage. Nazwał go “żółwiem”

W rolę Safety Cara wcielił się w tym roku Mercedes-AMG GT Black Series. To topowy wariant tego modelu, który pod maską skrywa 4.0 litrowy silnik V8 generujący aż 730 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Mercedes-AMG GT Black Series Mercedes-AMG GT 63 S 4-Drzwiowe Coupe 4MATIC+ F1
Mercedes-AMG GT Black Series Mercedes-AMG GT 63 S 4-Drzwiowe Coupe 4MATIC+ F1

Takie auto jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 3,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. Egzemplarz przygotowany dla F1 posiada sporo modyfikacji ułatwiających mu zadanie.

Autem medycznym jest w 2022 roku Mercedes-AMG GT 63 S 4-Drzwiowe Coupe 4MATIC+. Tutaj kierowca może przewieźć 3 pasażerów. 639-konny silnik V8 4.0 pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 3,2 sekundy.

Mercedes-AMG wprowadził zmiany w F1. Jest nowy samochód bezpieczeństwa i auto medyczne

Pojazdy te dosyć rzadko pojawiają się na torze, więc nie zawsze jest okazja je podziwiać. Na załączonym nagraniu wideo będziesz mógł zobaczyć je z bliska.