Jechał “Alficzką” 180 km/h na drodze krajowej. Może za to zaplacić 30 tys. złotych (wideo)

Zadaniem policjantów drogówki jest łapanie przestępców drogowych, którzy za nic mają przepisy. Na szczęście często udaje im się ostudzić wyścigowe zapędy niektórych kierowców.

Funkcjonariusze z komendy w Strzelcach Krajeńskich trafili niedawno na bardzo szybką Alfę Romeo Giulia. Jeden z pomiarów na drodze krajowej wskazał ponad 180 km/h.

Sportowe Audi nie spodobało się policjantom w BMW. Był grzeczny, a i tak go zatrzymali (wideo)

Kierowca nieco zwolnił wjeżdżając w teren zabudowany. Nadal jednak prędkość 120 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h to gruba przesada. Szybko doszło do zatrzymania włoskiego auta.

Za kierownicą siedział 42-letni mężczyzna. Od razu zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych.

Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulia Veloce

Nie otrzymał on jednak mandatu, gdyż policjanci stwierdzili, że należy się tu nieco wyższa kara. Sprawę skierowano zatem do sądu. Na rozprawie mężczyzna może usłyszeć o kwocie nawet 30 000 złotych.

Alfa Romeo Giulia zdecydowanie może zachęcać do szybkiej jazdy. Nie wiemy niestety jaki silnik pracuje pod maską auta 42-latka, ale w najsłabszej benzynowej wersji mamy do czynienia z mocą 200 koni mechanicznych.

Ponad 180 km/h w zabudowanym i drift. To według niego “radość z jazdy” w BMW (wideo)

Topowe Quadrifoglio to już natomiast aż 510 koni, generowane przez 2.9 litrowy silnik V6. Napęd przekazywany na tylną oś pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 3,9 sekundy.