Hyundai Ioniq 5 z większą baterią i cyfrowymi lusterkami. Teraz przejedziesz nim ponad 500 km

Hyundai najprawdopodobniej nadal świętuje zwycięstwo w plebiscycie World Car Of The Year 2022. Elektryczny model Ioniq 5 zdobył pierwsze miejsce w aż trzech kategoriach.

Jury uznało go najlepszym pojazdem elektrycznym, autem posiadającym najlepszy design, oraz przyznało główną nagrodę dla najlepszego samochodu świata. Pozostaje nam tylko pogratulować!

Ford Puma ST i Hyundai Kona N w torowej walce. “To są najlepsze sportowe crossovery” (wideo)

Teraz ogłoszono, że samochody z rocznika 2023 otrzymają kilka zmian. Najważniejszą z nich jest zwiększenie pojemności baterii w topowym wariancie z 72,6 do 77,4 kWh.

Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5

Samochód będzie mocniejszy o 11 koni mechanicznych i według norm WLTP przejedziesz nim do 507 kilometrów na jednym ładowaniu. Akumulatory w mniej pojemnym wydaniu pozostają bez zmiany pojemności, nadal będą oferowały 58 kWh.

Baterie zostaną doposażone o usprawniony układ grzania i chłodzenia, co pomoże w sprawniejszej ich pracy. Ustawiając w nawigacji szybką ładowarkę jako jeden z celów, auto odpowiednio wcześniej nagrzeje akumulatory, aby sprawniej i szybciej rozpocząć ładowanie.

Uznali, że Hyundai i20 N jest lepszy od Ferrari SF90. BMW M5 CS autem roku 2021 (wideo)

Na liście wyposażenia opcjonalnego pojawią się również cyfrowe lusterka, zarówno boczne jak i wsteczne. Więcej na temat dostępności oraz ewentualnych zamian w cenniku dowiemy się już wkrótce.