Gość z Porsche zobaczył w lusterku jak koleś ogarnia Audi RS3. Uznał, że go przepuści (wideo)

Nowe Audi RS3 już niejednokrotnie udowadniało, że inżynierowie mocno się postarali i zbudowali naprawdę szybkie auto. Dobrym przykładem są chociażby pojedynki równoległe z mocniejszym o 200 koni mechanicznych Audi RS6.

Względem poprzedniej wersji RS3 pod maską nie zaszły zbyt wielkie zmiany. Nadal mamy tam do czynienia z turbodoładowanym, 5-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2.5 litra.

Nowe Audi RS3 znowu to zrobiło. Właściciele Audi RS6 C8 nie będą zachwyceni (wideo)

Generuje on moc 400 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 500 niutonometrów. Parametry te przekazywane są na obie osie poprzez Quattro, dzięki czemu sprint do 100 km/h zajmuje tylko 3,8 sekundy.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz przejazd jednym z egzemplarzy po Północnej Pętli Nurburgringu. Kierowca trafił akurat na 510-konne Porsche 911 GT3 generacji 992.

Już po kilku kilometrach właściciel 911 wiedział, że ma do czynienia z doświadczonym kierowcą Audi. GT3 nie było w stanie mu uciec na zakrętach.

Prędkość rzadko spadała poniżej 200 km/h. Tak się lata Porsche GT2 RS po Nurburgringu (wideo)

Po jednym z efektowych poślizgów RS3, kierowca Porsche stwierdził, że ucieczka nie ma sensu. Włączył prawy kierunkowskaz i pozwolił Audi na wyprzedzenie.