Ferrari 812 Superfast kontra McLaren 600LT. Dzieli je równe 200 KM i ponad 400 kg (wideo)

Redakcja CarWow przygotowała dla nas kolejny wyścig. Tym razem na linii startu do wyścigu ustawiły się dwa sportowe auta, ale zbudowane w bardzo odmienny sposób.

Włoskie luksusowe GT z wielką wolnossącą jednostką 12-cylindrową zmierzy się z ultralekkim McLarenem, który najlepiej czuje się na równym torze wyścigowym.

Goście z Tesli i Audi nie dali mu rady. BMW M3 z napędem xDrive jest piekielnie szybkie (wideo)

Za plecami głównego bohatera nagrania, który tym razem zasiadł za kółkiem McLarena 600LT, pracuje 3.8 litrowe V8. Podwójnie doładowana jednostka napędowa generuje moc 600 koni mechanicznych i 620 niutonometrów momentu obrotowego.

Jego rywalem jest Ferrari 812 Superfast. Pod maską skrywa się wielkie, 6.5 litrowe V12 bez żadnego doładowania. Włosi wykrzesali z niego 800 koni mechanicznych i 720 niutonometrów.

Głównym czynnikiem będzie tutaj masa. Brytyjskie auto jest dużo lżejsze od Włocha. McLaren waży tylko 1 356 kilogramów, a Ferrari stając na wadze może odczytać wynik 1 800 kilogramów.

Rodzinny sedan w walce ze sportowymi coupe. BMW M5 CS kontra Lamborghini i Nissan (wideo)

Oba auta posiadają napęd na tylne koła, dwusprzęgłową skrzynię biegów i opcję procedury startu. Który zatem okaże się szybszy? Zachęcamy do obejrzenia pojedynku.