Facet myśli, że w Audi RS Q3 Quattro jest nieśmiertelny. Pajacuje przy 180 km/h (wideo)

Doskonale już wiemy, że niektórym kierowcom dosłownie „odbija palma” gdy otrzymają dostęp do samochodu o nieco większej mocy. Auto w ich rękach staje się wtedy bardzo niebezpiecznym narzędziem.

Załączone nagranie wideo jest niestety kolejnym przykładem takiego zachowania. Tym razem mamy do czynienia z mężczyzną za kierownicą SUV-a Audi.

Młodziakowi z Audi TT wiosna odbiła do głowy. “Chciałbym mieć tyle wolnego czasu” (wideo)

Według naszych ustaleń jest to model RS Q3. Pod maską pracuje więc genialna, 2.5 litrowa jednostka benzynowa. 5-cylindrowy silnik doładowany turbosprężarką generuje 400 koni mechanicznych oraz 480 niutonometrów momentu obrotowego.

W seryjnej postaci taki samochód jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 4,5 sekundy. Jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h, ale opcjonalnie możesz poprosić o podniesienie limitu do 280 km/h.

Kierowca widoczny na nagraniu zdecydowanie nie wie jak się zachować. Przy bardzo wysokiej szybkości wykonuje nagłe, bardzo niebezpieczne manewry.

Kierowca BMW Serii 1 czuł, że jest obserwowany. Musiał popisać się takim manewrem (wideo)

Napęd Quattro i systemy zapewniły na szczęście stabilność i nie doszło do żadnego poślizgu. Wygląda to, jakby ten gość wsiadł po raz pierwszy w życiu za kierownicę. Szkoda słów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ibelgacem98 (@ibelgacem98)