“eMką” gonił Audi S5. Obaj byli zdziwieni, jak szybko wpadli w poślizg przy 100 km/h (wideo)

Większość nielegalnych ulicznych pojedynków, które widujemy później na nagraniach w sieci, są wcześniej „ustawiane”. Czasami jednak zdarza się tak, że przypadkiem na trasie znajdziemy godnego rywala.

Kierowca BMW M8 Competition miał zamiar właśnie włączyć się do ruchu na drogę ekspresową. Tuż przed jego maską przeleciał akurat gość w nieco starszym Audi S5.

Nowy wydech znacznie poprawił dźwięk silnika. Zabawa Audi S5 na śniegu nie ma końca (wideo)

Pod maską samochodu z Ingolstadt seryjnie pracuje 4.2 litrowy silnik V8. Generuje on moc 354 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 44 niutonometrów. Oczywiście przekazywane jest to na wszystkie koła za pomocą układu Quattro.

W przypadku BMW mamy do czynienia również z V8, ale o pojemności 4.4 litra. Podobnie jak w audi, mamy napęd na cztery koła, a trafia tam aż 625 koni mechanicznych i 750 niutonometrów.

Oto nowy rywal BMW M8. Audi RS8 Coupe skrywa pod maską 4.0 litrowe V8 o mocy 600 KM

Sprowokowany kierowca Bawarki od razu wcisnął gaz do dechy i „puścił się” za Audi. Już na kolejnym zakręcie obaj panowie przekonali się, że warunki pogodowe nie są zbyt przyjazne. Zarówno S5 jak i M8 wpadło w poślizg wjeżdżając na trasę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Boostwars (@boost_wars)