Elektryczny Mercedes EQS SUV zadebiutuje 19 kwietnia. Będzie oferował do 600 km zasięgu

Już niebawem elektryczna oferta Mercedesa poszerzy się o kolejny model. Tym razem będzie to wielki luksusowy SUV swoim rozmiarem odpowiadający znanemu nam już EQS.

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź premiery, która odbędzie się już niedługo. Dokładnie 19 kwietnia zobaczymy nowego elektryka w całej okazałości.

Mercedes-Maybach EQS SUV Concept
Mercedes-Maybach EQS SUV Concept

Tak powitają Cię światła w elektrycznym EQS Mercedesa. Zrobisz wrażenie na każdym (wideo)

Mercedes EQS SUV to czwarty tego typu model w ofercie niemieckiego producenta. Do tej pory klienci mieli do dyspozycji EQA, EQB, oraz EQC. Niedługo po premierze EQS powinien pojawić się jeszcze nieco mniejszy EQE SUV.

Nie wiemy zbyt wiele na temat parametrów układów napędowych. Mercedes podpowiedział tylko, że baterie mają pozwolić na przejechanie do 600 kilometrów, a na pokładzie znajdzie się inteligentny tryb do jazdy w terenie.

Mercedes-Maybach EQS SUV Concept
Mercedes-Maybach EQS SUV Concept

Najprawdopodobniej jednak zaoferowane zostaną te same wersje co w przypadku EQS. Mowa zatem o tylnonapędowych wariantach 350 i 450+, oraz wersji 580 4MATIC i AMG 53 4MATIC+.

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ już w Polsce. Ceny 658 KM elektryka startują od 728 600 zł

Jakby ktoś narzekał na brak luksusu, powinien uzbroić się w cierpliwość. Niebawem zobaczymy ten sam model w topowej odmianie przygotowanej przez Maybacha.