Elektryczna Corvette w nadwoziu SUV? General Motors zrobi to samo co Ford z Mustangiem

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już wkrótce po raz kolejny miłośnicy motoryzacji zostaną mocno zaskoczeni. Szok będzie podobny do tego, towarzyszącego premierze elektrycznego SUV-a Mustanga.

Do tamtej pory nazwa ta kojarzyła się głównie z 2-drzwiowym coupe posiadającym wielkie V8 pod maską. Podobnie jest przecież z amerykańską Corvette. General Motors udostępniło ciekawą grafikę.

Elektrycznego Mustanga postawili obok nowego Chevroleta Corvette C8. Nie miał szans (wideo)

Przedstawia ona szkic nowego SUV-a, który miałby być sprzedawany pod nazwą Corvette. Zgodnie z obecnymi trendami, auto posiadałoby napęd czysto elektryczny, zapewne o dość dużej mocy.

Już w 2019 roku pojawiły się informacje na temat podobnych planów. Według doniesień, submarka Corvette ma również wprowadzić do oferty 4-drzwiowego elektrycznego sedana.

Auto widoczne na szkicu powinno pojawić się na rynku nie wcześniej niż w 2025 roku. Będzie ono reprezentowało zupełnie nowy język stylistyczny Corvette.

625 KM w Corvette Z06 to nie koniec. Nadchodzi hybryda i elektryk o mocy 1000 KM (wideo)

O elektrycznym napędzie w Corvette wiemy już od jakiegoś czasu. Szpiegowskie zdjęcia modelu E-Ray pojawiały się już w sieci kilkakrotnie. Tutaj jednak większym zaskoczeniem jest rodzaj nadwozia nowego samochodu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GM Design (@generalmotorsdesign)