Bugatti rozpoczęło dostawy Chirona Super Sport. Dla bezpieczeństwa jest „kaganiec” na 440 km/h

W czerwcu 2021 roku Bugatti pokazało światu swój najszybszy samochód w historii. Teraz pierwsze egzemplarze Chirona w wersji Super Sport wyjeżdżają właśnie z fabryki w Molsheim. Jeden z nich charakteryzuje się bardzo wyjątkowym malowaniem „Vagues de Lumière”. Przygotowano je w specjalnym programie personalizacji Bugatti Sur Mesure.

Nie każdemu spodoba się taka konfiguracja, ale z pewnością jest jedyna w swoim rodzaju. Mamy tutaj połączenie jasnego błękitu i jaskrawej pomarańczy.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport wyróżnia się od pozostałych wariantów przedłużonym o 25 centymetrów nadwoziem poprawiającym aerodynamikę. Wszystkie 30 planowanych egzemplarzy zarezerwowano w mgnieniu oka.

Za napęd odpowiada tam 8.0 litrowy silnik W16, który generuje aż 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 2,4 sekundy, a od 0 do 300 km/h zaledwie 12,1 sekundy.

Korzystając właśnie z takiej wersji Bugatti udało się osiągnąć rekordową prędkość 490,484 km/h. Egzemplarze sprzedawane klientom będą jednak posiadały elektroniczny ogranicznik ustawiony na 440 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Wejście w posiadanie tak wyjątkowego samochodu nie jest oczywiście łatwe. Oprócz „załapania” się na jeden z 30 egzemplarzy trzeba jeszcze wydać co najmniej 15 000 000 złotych netto za bazowy model. Każda opcja oczywiście stosownie podnosi cenę.