Bugatti potrafi malować jedno auto ponad miesiąc. Wzory na karoserii to ręczna robota

Jak długo trwa malowanie samochodu w sprawnej fabryce? Nałożenie kilku warstw lakieru, wraz z czasem potrzebnym na ich wyschnięcie, zwykle zajmuje kilkanaście godzin. Zdarzają się jednak sytuacje, w których proces ten może trwać znacznie dłużej. I nie chodzi tu o brak kompetencji pracowników lakierni czy słabego sprzętu.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Bugatti pochwaliło się właśnie dwoma wyjątkowymi egzemplarzami modelu Chiron. Pierwszego z nich, wersję Super Sport, widziałeś już jakiś czas temu, była to pierwsza sztuka dostarczona do klienta. Drugi to wariant Pur Sport. Jego widzimy po raz pierwszy.

Oba samochody charakteryzują się wyjątkowym malowaniem, którego wykończenie trwało ponad pięć tygodni. Na karoserii pojawiły się ręcznie malowane pasy, które imitują odbicia światła. Wygląda to naprawdę niesamowicie.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Dla przypomnienia, Bugatti łącznie zbudowało 500 egzemplarzy Chirona. Do tego zalicza się 60 sztuk Pur Sport oraz 30 sztuk Super Sport. Każdy z nich napędzany jest 8.0 litrowym silnikiem W16.

W tym pierwszym przypadku generuje on 1500 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów. To pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 2,3 sekundy oraz od 0 do 200 km/h w 5,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 350 km/h.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Chiron Super Sport to już 1600 koni mechanicznych i inaczej zestrojona skrzynia biegów. Tym modelem uzyskano rekordową prędkość 490,484 km/h. Co ważne, egzemplarze klientów posiadają ograniczenie do 440 km/h.