BMW X5 xDrive40i vs Range Rover Velar P400. Który z producentów nas oszukuje? (wideo)

Znamy już z historii mnóstwo przypadków, w których producenci nie podają prawdziwych informacji w oficjalnych danych technicznych. My na przykład nadal nie wierzymy, że Porsche Cayenne Turbo GT jest słabsze od Lamborghini Urusa.

Tym razem możesz zobaczyć kolejny pojedynek, który może wprowadzić Cię w pewne wątpliwości. Mocniejszy i lżejszy Velar stanął do wyścigu z cięższym i słabszym BMW X5.

Porsche nas oszukało mówiąc, że Cayenne Turbo GT ma tylko 640 KM? Jest mocniejsze? (wideo)

Pod maską Range Rovera Velara P400 pracuje 3.0 litrowa, rzędowa szóstka w układzie miękkiej hybrydy. Generuje ona moc 400 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 500 niutonometrów.

BMW również posiada 6-cylindrowy silnik o pojemności 3.0 litrów, jednak o nieco niższej mocy. Niemiecki SUV zapewnia kierowcy do dyspozycji 333 konie mechaniczne oraz 450 niutonometrów momentu obrotowego.

Oba samochody wyposażone są w 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów. Zarówno w BMW jak i Range Roverze przekazuje ona napęd na wszystkie cztery koła.

Velar może się też pochwalić dużo niższą masą, wynosi ona 2011 kilogramów. BMW jest cięższe i waży 2205 kilogramów. Studiując suche dane można z łatwością wyłonić zwycięzcę wyścigu.

Wyścig z Audi powinien wyglądać inaczej. BMW chyba nas oszukuje co do mocy M440i (wideo)

Jak jednak już doskonale wiemy, rzeczywistość potrafi być zupełnie inna, o czym przekonasz się oglądając pojedynek. Pojawia się pytanie, czy to Land Rover podaje zbyt optymistyczne dane, czy jednak BMW postanowiło coś ukryć?