BMW M240i w starciu z mocniejszymi rywalami. “Strach pomyśleć jak szybkie będzie M2” (wideo)

Na nową generację BMW M2 musimy jeszcze chwilkę poczekać. Jego premiera powinna się odbyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Będzie to jedna z wielu niespodzianek przygotowanych dla fanów z okazji 50-lecia BMW M.

Obecnie najmocniejszym wariantem BMW Serii 2 jest model M240i xDrive. Pod jego maską pracuje 3.0 litrowy silnik R6 o mocy 374 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 500 niutonometrów.

Nowe BMW M240i xDrive w starciu z Golfem R i Audi S3. Który okazał się najszybszy? (wideo)

Redakcja CarWow postanowiła sprawdzić, jak spisze się on w pojedynku z konkurentami, którzy doczekali się już „pełnoprawnej” wersji sportowej.

Tuż obok BMW stanęło nowe Audi RS3 Limousine Quattro. Kierowca ma do dyspozycji 400 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego, które są generowane przez 2.5 litrową jednostkę R5.

Najmocniejszym modelem w stawce jest Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+. Z najmniejszej pojemności, bo 2.0 litrów, udało się wycisnąć aż 421 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 500 niutonometrów.

Pojechał nowym Audi RS3 na hamownię. Można się było spodziewać takiego wyniku (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak w tym starciu poradziło sobie zaledwie „usportowione” BMW. Aż boimy się pomyśleć, jak z konkurentami rozprawi się nowe M2.