Bezmyślny kierowca przepuścił dzieciaki na drugą stronę ulicy. Cudem uszły z życiem (wideo)

Edukacja dzieci i młodzieży na temat ruchu drogowego to bardzo ważna kwestia. Dzięki niej zminimalizujemy ryzyko zaistnienia sytuacji podobnych do tej, przedstawionej na załączonym nagraniu wideo.

Dwóch młodych chłopaków o mały włos nie zostało potrąconych przez kierowcę czarnego Nissana Juke’a. Nie byłaby to jednak w żadnym stopniu jego wina.

Musiał mieć bardzo ważny powód. Policjanci “eskortowali” pieszego przez jezdnię (wideo)

Wszystko zaczęło się od właściciela Seata Toledo, który z niewiadomych przyczyn zatrzymał się przed dzieciakami stojącymi przy krawężniku. Chcieli oni przejść na drugą stronę ulicy w miejscu niedozwolonym.

Kierowca Seata zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i przepuścił chłopców. Właściciel jadącej środkowym pasem Toyoty na szczęście też to zauważył i zdążył wyhamować.

Dwójka uczniów z plecakami rozpędziła się więc, żeby jak najszybciej dostać się na drugą stronę ulicy. Niestety nie zwrócili uwagi, że jest tam jeszcze jeden pas ruchu.

To się nazywa “płynne przejście przez pasy”. Koleś przepłynął przez jezdnię kraulem (wideo)

Poruszał się nim rozpędzony Nissan Juke, którego kierowca w ostatniej chwili wcisnął hamulec. Dzieciaki cudem uniknęły potrącenia. Z pewnością teraz już będą bardziej uważać i przechodzić przez jezdnię w prawidłowy sposób.