Aventador SVJ z wydechem Gintani wyje w niebogłosy. “Trzeba jeździć w stoperach” (wideo)

12-cylindrowe jednostki napędowe zazwyczaj charakteryzują się wysoką tonacją dźwięku. Są też oczywiście znane z kultury pracy, dzięki czemu są idealnym silnikiem dla wielkich i komfortowych limuzyn.

Oczywiście wykorzystuje się je również w autach sportowych, gdzie potrafią pokazać swój ogromny potencjał. Zarówno ten dotyczący mocy jak i akustyki.

Myślał, że jego Aventador jest wyjątkowy. Wtedy w lusterku pojawiły się dwa kolejne (wideo)

Jednym z doskonałych przykładów jest Lamborghini Aventador, którego produkcja dosłownie przed chwilą się zakończyła. Niedawno sprzedano ostatni egzemplarz na specjalnej aukcji. Ktoś zapłacił za niego prawie 7 milionów złotych.

Za napęd wszystkich wariantów Aventadora odpowiada 6.5 litrowy, wolnossący silnik V12. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej, sekwencyjnej skrzyni.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz, a właściwie usłyszysz w akcji wersję SVJ. 770-konny model zyskał od właściciela nowy układ wydechowy Gintani.

Ostatni Lamborghini Aventador sprzedany! Licytacja zakończyła się kwotą prawie 7 mln zł

Przeraźliwy ryk silnika, połączony z głośnymi redukcjami biegów słychać już z daleka. Jesteśmy ciekawi, jak bardzo może to być uciążliwe na trasie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez . (@zd1_whips)