A gdyby Bugatti zaprojektowało samochód terenowy? Polak zbudował go na bazie Chirona

Do czego mogą doprowadzić długie wieczory spędzane w domu ze względu na pandemię? Grafikom komputerowym pozwalają na przykład na stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego.

Polski projektant Rafał Czaniecki pochwalił się na jednym ze swoich profili społecznościowych wizją terenowego Bugatti Chirona. Efekt końcowy robi naprawdę wielkie wrażenie.

Bugatti Chiron Terracross
Bugatti Chiron Terracross fot. Rafał Czaniecki

Ten terenowy Ford “Mudstang” ma pod maską ponad 1000 KM. “K***a moje pole!” (wideo)

Taki wariant francuskiego hypercara, nazwany Terracross, zaistniał dzięki technice modelowania 3D. Dzięki temu wygląda bardzo realistycznie, oczywiście pomijając otoczenie widoczne na grafikach.

Autor zdecydował się dość mocno zmienić wygląd Chirona. Na szczęście nie na tyle, żebyśmy nie byli w stanie rozpoznać na czym bazuje ten samochód.

Bugatti Chiron Terracross
Bugatti Chiron Terracross fot. Rafał Czaniecki

Na samochodzie pojawiły się między innymi poszerzenia nadkoli, wielkie terenowe koła, orurowanie nadwozia czy dodatkowe oświetlenie. Jest też koło zapasowe umieszczone nad 1500-konnym silnikiem W16 o pojemności 8.0 litrów.

Nowy wariant Huracana zadebiutuje 12 kwietnia. Takiego Lamborghini jeszcze nie było w ofercie

Taki wariant Chirona wpisałby się świetnie w nadchodzące trendy motoryzacji. Wiemy, że już niedługo premierę swą będzie miał podobny wariant Lamborghini Huracana, a jakiś czas później pojawi się jego konkurent bazujący na Porsche 911.

Źródło: behance.net/svper