Zapomniał o swoim Koenigseggu One 1. Nikt nawet nie odkurzy 1360-konnej bestii (wideo)

Podczas spacerowania po Dubaju można spotkać naprawdę wyjątkowe samochody. Jednak to, co zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, to już naprawdę rzadkość.

Autorzy filmu natrafili na stojący za szybą jednego z sześciu wyprodukowanych Koenigseggów One:1. To model, którego moc silnika odpowiada masie pojazdu. Stąd nazwa, tłumaczona na „jeden do jednego”.

Koenigsegg One:1
Koenigsegg One:1

Gość leciał autostradą Porsche 918 Spyder. Nie sądził, że trafi na Koenigsegga Agera R (wideo)

Przy wadze 1360 kilogramów mamy do dyspozycji 5.0 litrowy silnik V8 o mocy 1360 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia od 0 do 400 km/h to tylko 21,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 440 km/h.

Cena każdego z egzemplarzy to około 16 500 000 złotych. Oczywiście Koenigsegg nie miał problemu ze znalezieniem chętnych na tak wyjątkowego hypercara.

Koenigsegg One:1
Koenigsegg One:1

Właścicielem auta widocznego na załączonym nagraniu wideo jest syn obecnego prezydenta Gwinei Równikowej. Najwidoczniej ma on ciekawsze rzeczy do roboty, gdyż Koenigsegg pokryty jest już dosyć grubą warstwą kurzu.

Ponad 2 miliony złotych zakurzone na poboczu. Ktoś porzucił wyjątkowe Lamborghini (wideo)

Jak możesz przeczytać w komentarzach pod filmem, Teodorín Nguema Obiang posiada sporą kolekcję tego typu aut. Wśród nich znajdziesz między innymi Lamborghini Veneno Roadster, Pagani Huayra Roadster, Ferrari Enzo, Ferrari Monza, Maserati MC12 czy Bugatti Veyrona.