Zajechał drogę i spowodował kolizję. Robi tak, bo “motocykliści mu przeszkadzają” (wideo)

Do różnego rodzaju spięć i nieporozumień dochodzi między kierowcami i motocyklistami dosyć często. Nie potrafimy się wzajemnie szanować i ułatwiać sobie życia. Taka niestety nasza natura, którą wypadałoby w końcu zmienić.

Kierowca Seata Altea XL, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, jest jednym z gorszych przykładów. Wykonuje manewry, za które powinien być bardzo surowo ukarany. I być może wkrótce tak się stanie.

Wymusił pierwszeństwo i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie udało się go dogonić (wideo)

Podczas zmiany pasa ruchu mężczyzna nie zachował odpowiedniej ostrożności i zahaczył swoim autem o motocykl, którym najprawdopodobniej jechała kobieta. Jednoślad się zachwiał, ale na szczęście udało się utrzymać równowagę.

Na następnym czerwonym świetle Seat został dogoniony i wywiązała się krótka dyskusja. Mężczyzna nie miał zamiaru się zatrzymywać i odjechał w siną dal.

Jak wynika z opisu pod nagraniem, nie jest to jego pierwszy taki przypadek. Podobno „nie lubi” motocyklistów, bo mu „przeszkadzają”. Sprawą ma się zająć sąd.

Motocyklista rozładował napiętą atmosferę na drodze. Nie każdemu by się to spodobało (wideo)

Mamy nadzieję na odpowiedni wymiar kary za takie zachowanie. Zatrzymanie prawa jazdy i mandat o sporej wysokości powinny dać temu kierowcy do myślenia. Takie postępowanie jest niedopuszczalne.