Zabrali BMW M4 Competition xDrive na Ring. Zrobiło szybsze kółko niż BMW M5 CS (wideo)

BMW posiada obecnie bardzo szeroką ofertę Serii 4. Samych wariantów 'M’ jest kilka, w tym najnowsza opcja z napędem na cztery koła xDrive. Wkrótce dołączy do tego jeszcze jeden model.

Redakcja Sport Auto zabrała jeden z egzemplarzy na niemiecki tor Nurburgring w celu wykonania pomiarowego okrążenia. Do dyspozycji mieli BMW M4 Competition xDrive.

Nowe BMW M4 Competition jest dużo szybsze od poprzednika. Ma przewagę 22 sekund (wideo)

Pod jego maską pracuje 3.0 litrowa jednostka R6. Kierowca może skorzystać z 510 koni mechanicznych, 650 niutonometrów oraz napędu na wszystkie koła.

BMW M4 Competition xDrive
BMW M4 Competition xDrive

Wcześniej ta sama redakcja testowała na tym samym torze wersję M4 Competition bez napędu xDrive. Wtedy udało się uzyskać czas okrążenia 7:30,79.

Samo przyspieszenie od 0 do 100 km/h jest w wersji xDrive krótsze o 0,4 sekundy i wynosi 3,5 sekundy. Napęd na wszystkie koła zapewnia też większą stabilność w zakrętach, ale samo auto waży o 65 kilogramów więcej.

Gość z BMW M5 CS nie boi się stawać do walki nawet z Ferrari. “Co za maszyna!” (wideo)

Mimo to udało się osiągnąć czas 7:28,57. Nie tylko jest to lepszy wynik niż M3 Competition z napędem na tył, ale również to o sekundę szybciej niż BMW M5 CS (7:29,5).