Za tego “dziwaka” musisz zapłacić ponad 3 mln zł. To karbonowy SLR Roadster po zabiegu Mansory

W sieci można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży naprawdę wyjątkowych samochodów. O powstaniu wielu z nich mało kto już pamięta. Podobnie jest z autem widocznym na załączonych zdjęciach.

Ten Mercedes SLR McLaren Roadster rozpoczął swój żywot w 2008 roku. Wyprodukowano wtedy tylko 108 egzemplarzy tego wariantu niemiecko-brytyjskiego supersamochodu.

Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster Mansory
Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster Mansory

Mercedes SLR McLaren MSO Heritage Edition. “Chcę ten wydech w pozostałych ośmiu” (wideo)

Został on poddany tuningowi u Mansory. Osoby, które znają jego dzieła, nie będą zaskoczeni jego wyglądem. Dosłownie całe nadwozie jest obecnie pokryte pakietem z włókna węglowego. Niektórym może się to podobać.

Seryjnie pod maską tego auta pracuje 5.4 litrowy silnik V8 z kompresorem. Generuje on 626 koni mechanicznych i 780 niutonometrów momentu obrotowego. Mansory oczywiście tak tego nie zostawił.

Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster Mansory
Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster Mansory

Aktualnie do dyspozycji kierowcy oddanych zostaje aż 700 koni mechanicznych oraz 879 niutonometrów. Niestety nie wiemy, jak to wpłynęło na osiągi. Standardowo setkę osiągamy tam po 3,8 sekundy i możemy się rozpędzić do 334 km/h.

Tutaj nie będziesz narzekał na brak karbonu. Pokryli nim całe Porsche 911 Turbo S (wideo)

Tak wyjątkowy Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster, z przebiegiem nieco ponad 22 000 kilometrów wystawiono na portalu ChicagoMotorCars za 749 800 dolarów. Według aktualnego kursu jest to ponad 3 180 000 złotych. Szaleństwo!