Wygląd Ferrari Purosangue oficjalnie ujawniony. Nadal nie wiemy co znajdzie się pod maską

Ferrari zdążyło już zauważyć, że w sieci pojawiły się zdjęcia ich pierwszego SUV-a. Wygląd modelu Purosangue został ujawniony na zdjęciach z fabryki, które wyciekły w niekontrolowany sposób.

Postanowiono więc oficjalnie potwierdzić, że taki model zostanie w tym roku zaprezentowany. Skoro wygląd nie jest już tajemnicą, pokazano też niezbyt tajemniczą fotografię przedniej części auta.

Mamy pierwsze zdjęcie Ferrari Purosangue bez kamuflażu. Tak wygląda nowy SUV z Maranello

Potwierdza się zatem to, że ujęcia szarego egzemplarza były prawdziwe. Nie ma żadnej różnicy między samochodem na oficjalnej zapowiedzi, a autem widocznym na tamtych zdjęciach.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Nadal nie wiemy nic na temat jednostki, albo jednostek napędowych dostępnych pod maską włoskiego SUV-a. Aktualnie brane pod uwagę są aż trzy opcje.

Dwie to hybrydy typu plug-in znane z modeli 296 GTB i SF90 Stradale. Mowa więc o 6- i 8-cylindrowym silnikach, które powinny oferować około 800 lub 1000 koni mechanicznych.

Ferrari potwierdziło, że w tym roku rozpocznie produkcję SUV-a. Purosangue nadchodzi (wideo)

Istnieje też szansa 6.5 litrowego V12 z modelu 812 Superfast. Tutaj moc również oscylowałaby w okolicach 800 koni mechanicznych. Którą z tych opcji wybrało Ferrari? Tego dowiemy się już wkrótce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ferrari (@ferrari)