Właśnie odebrał AMG GT Black Series. Musiał wydać 19 mln złotych, żeby go kupić (wideo)

Mercedes-AMG GT Black Series to jeden z najdroższych modeli w ofercie tego niemieckiego producenta. W polskich salonach jego cena zaczynała się od ponad 1 700 000 złotych.

Osoby, które złożyły zamówienie na Mercedesa-AMG One, miały możliwość kupienia AMG GT Black Series w specjalnej wersji Project One Edition. Znany kolekcjoner, Manny Khoshbin, właśnie odebrał swój egzemplarz.

Płacąc 2 miliony zł zaliczki na Mercedesa-AMG One poczujesz się jak gwiazda Hollywood (wideo)

Pod maską Mercedesa-AMG GT Black Series pracuje 4.0 litrowy silnik V8 biturbo. Generuje on aż 730 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów, które trafiają na tylne koła.

Czas przyspieszenia do 100 km/h wynosi tylko 3,2 sekundy a prędkość maksymalna to 325 km/h. Black Series wyróżnia się wieloma elementami poprawiającymi aerodynamikę auta.

Wersja przeznaczona dla właścicieli Mercedesa-AMG One wyróżnia się kolorystyką. Bardzo charakterystyczne są gwiazdki namalowane na tylnej części nadwozia.

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-Door Coupe wyceniony w Polsce na 1 033 537 złotych

Wydanie 1.7 miliona złotych żeby stać się posiadaczem Mercedesa-AMG GT Black Series to nie wszystko. Wcześniej trzeba było załapać się na zamówienie Mercedesa-AMG One, który wiąże się z wydatkiem ponad 17 milionów złotych.