Wiemy nieco więcej o BMW M3 CS i M4 CSL. Limitowane warianty będą oferowały 540 KM

Już wkrótce, bo w maju, dział BMW M będzie obchodził swoje 50-te urodziny. Z tej okazji przygotowano dla fanów mnóstwo niespodzianek i kilka premier.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych jest BMW M3 G81 Touring, którego zdjęcia w pełnej krasie mogliśmy niedawno zobaczyć. Producent sam pochwalił się też wyglądem tylnej części nadwozia.

Tak wygląda nowe BMW M3 Touring. Sportowe kombi trafi do oferty jeszcze w tym roku (wideo)

Nie jest to jedyne nowe M3, jakie niedługo zobaczymy. W planach jest też mocniejszy wariant M3 CS, którego produkcję wstępnie planowano rozpocząć w lipcu 2022 roku.

BMW M3 Competition xDrive
BMW M3 Competition xDrive

Według jednego z użytkowników forum Bimmerpost, przesunięto ten moment na marzec 2023. Limitowane M3 ma być budowane tylko do lutego 2024.

Pod maską BMW M3 CS znajdzie sie 3.0 litrowe R6, którego moc podniesiono do 540 koni mechanicznych. Najprawdopodobniej taka sama konfiguracja znajdzie się pod maską M4 CSL, którego debiut przewidywany jest na maj tego roku.

Oba samochody, oprócz oczywiście rodzaju nadwozia, mają się różnić też typem napędu. W przypadku M4 CSL będzie to wyłącznie tylna oś, a w M3 CS znajdziemy układ xDrive.

BMW M4 Competition xDrive
BMW M4 Competition xDrive

BMW M4 CSL (2022) katowane ostro na torze. Będzie niesamowicie skuteczne na Ringu (wideo)

Osoba podająca te informacje powołuje się na pewne źródło, ale oczywiście należy przyjmować to z przymrużeniem oka. Oficjalnie wszystkiego dowiemy się już wkrótce.