Uciekając z Ukrainy źle obliczył trasę. Ładował swoją Teslę z przedłużacza na stacji paliw (wideo)

Mieszkańcy Ukrainy licznie opuszczają swój kraj. Uciekają przed okrutną agresją rosyjskich żołnierzy, którzy otrzymali rozkaz ataku tego państwa.

Wśród uciekających znajdują się również oczywiście posiadacze aut elektrycznych. Stres i chęć jak najszybszego oddalenia się może powodować pewne problemy.

Przez trzy godziny czekali w kolejce do wyjazdu z galerii. Zablokowała go rozładowana Tesla

Właściciel Tesli Model S źle niestety zaplanował swoją trasę. Akumulatory w jego samochodzie wyczerpały się dosłownie jeden kilometr od ładowarki typu supercharger.

mapa
mapa

Amerykańskie auto elektryczne zatrzymało się tuż pod stacją benzynową. W przypadku samochodu z silnikiem spalinowym byłaby to dobra wiadomość.

Właściciel Tesli musiał jednak ruszyć głową i coś wykombinować. Poprosił obsługę o udostępnienie gniazdka 230V i pożyczenie przedłużacza. Rozciągnął kilkudziesięciometrowy kabel i podpiął auto do prądu poprzez przejściówkę.

Tesla Model X zablokowała centrum Katowic. Kierowca zapomniał ją naładować (wideo)

Zapewne po kilkunastu minutach ładowania mógł już spokojnie dojechać do superchargera ulokowanego przy pobliskim centrum handlowym. Przez tę sytuację w okolicy wytworzył się korek, gdyż Tesla blokowała jeden z pasów ruchu.

Źródło: oradesibiu.ro