Tutaj nie będziesz narzekał na brak karbonu. Pokryli nim całe Porsche 911 Turbo S (wideo)

Producenci samochodów, szczególnie tych sportowych, bardzo często korzystają z włókna węglowego. Karbonowe elementy wyróżniają się niesamowitą lekkością i sporą wytrzymałością.

Są również bardzo efektowne pod względem stylistycznym. Wzorki przeplatanych włókien urozmaicą karoserię każdego auta. Najczęściej stosuje się ten materiał do wykonania dokładek zderzaków, obudów lusterek czy spojlerów.

Możesz wydać pół miliona na tuning Porsche 911. Oto 1 z 13 sztuk TopCar Stinger GTR (wideo)

Są też oczywiście auta, których karoseria w całości wykonana jest z karbonu. Są też tunerzy, którzy modyfikują w taki sposób samochody swoich klientów. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz Porsche 911 Turbo S 992 od firmy TopCar Design.

Tutaj z pewnością nikt nie będzie narzekał na niedobór węgla. Ten lekki materiał znalazł się dosłownie wszędzie, również na całej karoserii. Wygląda to naprawdę bardzo efektownie.

Porsche 911 Turbo S TopCar
Porsche 911 Turbo S TopCar

Jest to trzeci egzemplarz przygotowany w ten sposób przez TopCar Design. Łącznie zamierzają sprzedać 13 sztuk Porsche 992 Cabrio Stinger GTR Limited Carbon Edition, kasując za każdą z nich 500 000 euro, czyli około 2 350 000 złotych.

Potrzeba 50 metrów kwadratowych karbonu aby powstał TopCar Stinger GTR Carbon Edition

Nie zastosowano tu żadnych modyfikacji mechanicznych. 3.8 litrowy silnik nadal generuje 650 koni mechanicznych i 800 niutonometrów. Wydaje nam się jednak, że sprint do 100 km/h w 2,6 sekundy nie powinien dawać powodów do narzekań.