To koniec Nissana GT-R w Europie. “Godzilla” nie spełnia nowych norm, bo jest za głośna (wideo)

Marzec 2022 roku to smutny miesiąc dla wielbicieli Nissana GT-R. Japończycy wstrzymują właśnie produkcję tego modelu dla rynku europejskiego. Był on tu obecny przez 13 lat.

Auto znika z oferty na naszym kontynencie ze względu na nowe przepisy dotyczące hałasu, które wejdą w życie 1 lipca 2022 roku. Niestety, japońska „Godzilla” nie spełnia tych wymogów, jest po prostu za głośna.

Nissan GT-R Nismo
Nissan GT-R Nismo

Nowy Nissan Z (2022) brzmi jak baby-GTR. Tunerzy dostaną spore pole do popisu (wideo)

Oznacza to, że Nissan nie będzie w najbliższym czasie oferował ani jednego sportowego modelu w Europie. Nie pojawi się tu również niestety nawet nowy Nissan Z.

Możemy jedynie czekać na powstanie kolejnej generacji GT-R’a. Na to jeszcze jest jednak za wcześnie, chociaż Nissan potwierdził, że pracują nad nowymi hybrydowymi rozwiązaniami, które miałyby znaleźć zastosowanie właśnie w tym aucie.

Obecnie najmocniejszy wariant GT-R, czyli Nismo, oferuje kierowcy równe 600 koni mechanicznych i 652 niutonometry momentu obrotowego. Tak mocny 3.8 litrowy silnik V6 potrafi rozpędzić Godzillę do 100 km/h w 2,8 sekundy.

Nissan GT-R Nismo
Nissan GT-R Nismo

Nissan Qashqai E-Power Hybrid. Pod maską silnik 1.5, ale jego 158 KM nie trafia na koła (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz się przekonać jak brzmi egzemplarz w wersji T-Spec z rocznika 2022. Jak doskonale wiemy, wielu właścicieli i tak stwierdza, że seryjny wydech jest za cichy i montują oni jedną z kilku dostępnych opcji tuningowych.