To będzie najmniejszy elektryczny SUV BMW. Model iX1 zadebiutuje jeszcze w tym roku

Rok 2022 będzie bardzo intensywnym czasem dla BMW. Między innymi ze względu na obchody 50 rocznicy powstania sportowego działu BMW M.

Również w ciągu najbliższych miesięcy będziemy świadkami premiery nowej generacji BMW Serii 7, a także w pełni elektrycznego jej odpowiednika, czyli BMW i7. Będzie się działo.

Elektryczna limuzyna BMW i7 zadebiutuje już w kwietniu. Wewnątrz 31-calowy ekran 8K (wideo)

To oczywiście nie wszystko. Właśnie otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź kolejnego elektrycznego auta. Będzie to najmniejszy SUV z takim rodzajem napędu w gamie.

BMW iX1 ma zapewniać kierowcy moc między 180 a 250 koni mechanicznych oraz napęd na wszystkie koła xDrive. Oprócz tego na rynku pojawi się również trzecia generacja standardowego X1 z silnikami spalinowymi pod maską.

2023 BMW X1 U11
2023 BMW X1 U11 fot. Magnus.Concepts

Na szczycie oferty znajdziesz wariant M35i. Pod jego maską będzie pracował 2.0 litrowy silnik benzynowy o mocy 306 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 450 niutonometrów.

Tak ma wyglądać nowe BMW X1. Generacja U11 dostępna będzie w szerokiej ofercie napędowej

Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy, ale wiemy, że ma się to wydarzyć jeszcze w tym roku. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz w pełni elektryczny model iX1 przyłapany podczas jednego z wielu testów.