Ten Dodge Viper stał w krzakach kilka lat. Trzeba było mu zafundować intensywne mycie (wideo)

Widok opuszczonego i zaniedbanego samochodu potrafi zasmucić każdego miłośnika motoryzacji. Nie ważne czy jest to stary Volkswagen Golf czy jakaś nowsza supersportowa maszyna.

Widoczny na załączonym nagraniu wideo Dodge Viper R/T został zakupiony w 1994 roku. Jego pierwszym właścicielem był brat bohatera filmu, który niestety zmarł w 2015 roku.

To Porsche 928 przez 15 lat nie widziało myjni. Gość odkupił je po pół roku negocjacji (wideo)

Ze względu na problemy zdrowotne obecnego właściciela, od 2019 roku samochód stał nieruszany. To doprowadziło Dodge Vipera do opłakanego stanu.

Dodge Viper R/T
Dodge Viper R/T

Na szczęście, autorzy nagrania znają się na rzeczy i postanowili zrobić wszystko co w ich mocy, żeby przywrócić to legendarne auto do jak najlepszej kondycji. Efekt końcowy robi piorunujące wrażenie.

Brat pierwszego właściciela był wzruszony gdy zobaczył samochód po „akcji reanimacyjnej”. Teraz Dodge trafi w ręce jednej z jego córek.

Nikt nie ruszał tego Lamborghini przez 20 lat. Tchnęli w Countacha LP 500S nowe życie (wideo)

Pod maską tego Vipera pracuje potężny, bo aż 8.0 litrowy silnik V10. W wersji R/T generuje on 406 koni mechanicznych i 630 niutonometrów. Pozwala on na przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 5 sekund.