Takiej taksówki nie spotkasz nawet w Dubaju. Złoty Rolls-Royce aż ocieka prestiżem (wideo)

W Polsce na postojach taksówek jednym z najczęściej spotykanych aut klasy premium jest Mercedes-Benz Klasy E. Nie mamy się czego wstydzić pod tym względem, wiele korporacji korzysta z komfortowych aut.

Usługi klasy premium wykonywane są co najwyżej na autach pokroju Mercedesa Klasy S. Nigdy nie widzieliśmy jeszcze, żeby ktoś świadczył usługi przewozowe samochodem marki Rolls-Royce.

Goście z Audi R8 i Lamborghini zrobili na mieście zamieszanie. Nikt nie przeszedł obojętnie (wideo)

A właśnie taki pojazd pojawił się niedawno na niezbyt bogatych ulicach indyjskiego miasta Bengaluru. Rolls-Royce Phantom z żółtym kogutem na dachu robi ogromne wrażenie.

Nawet w miejscach typu Dubaj czy Londyn nie uświadczysz taksówek na bazie tak luksusowej limuzyny. W dodatku oklejenie auta złotą chromowaną folią potęguje wrażenie bogactwa.

Należy to oczywiście traktować z lekkim przymrużeniem oka. Samochód ten jest własnością lokalnej wypożyczalni. Za „drobną” opłatą możesz pojeździć po mieście najbardziej luksusową taksówką świata.

To pierwszy Huracan EVO w tym rejonie. Tak wygląda odbiór Lamborghini w Indiach (wideo)

Pod maską takiego Phantoma pracuje 6.75-litrowe V12, które generuje moc 460 koni mechanicznych i 720 niutonometrów momentu obrotowego. Auto w przedłużonej wersji EWB przyspiesza do 100 km/h w 6,1 sekundy.