Takiego Volkswagena jeszcze nie mieliśmy. Oto 150-konny Virtus GT, czyli Polo w wersji sedan

Zgodnie z zapowiedziami, na indyjskim rynku zadebiutowała dzisiaj odświeżona wersja Volkswagena Virtus. Kompaktowy sedan oparty na Volkswagenie Polo dostępny jest w dwóch wersjach silnikowych.

Podstawowy wariant skrywa pod maską 1.0 litrową jednostkę TSI o mocy 115 koni mechanicznych. Dużo ciekawiej prezentuje się natomiast linia GT, gdzie za napęd odpowiada 1.5 litrowy silnik generujący 150 koni mechanicznych.

Volkswagen Virtus GT
Volkswagen Virtus GT

Volkswagen Virtus wyróżnia się efektowną stylistyką, szczególnie w wersji GT. Sportowe zderzaki, czarne felgi i przyciemnione lampy robią dobre wrażenie.

Wewnątrz znajdziesz 8-calowy ekran wirtualnego kokpitu oraz 10-calowy wyświetlacz dotykowy sterujący multimediami. Na liście wyposażenia opcjonalnego są między innymi wentylowane fotele, indukcyjna ładowarka czy dach panoramiczny.

Volkswagen Virtus GT
Volkswagen Virtus GT
Volkswagen Virtus GT
Volkswagen Virtus GT

Odświeżony Virtus pojawi się w Indiach już w maju tego roku, ale Volkswagen planuje wprowadzić go również na ponad 25 innych rynków na całym świecie. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się również Polska, choć nie mamy jeszcze żadnego potwierdzenia na ten temat.