Tak powitają Cię światła w elektrycznym EQS Mercedesa. Zrobisz wrażenie na każdym (wideo)

Jeszcze nie tak dawno temu otwierając samochód z pilota mogłeś liczyć tylko na kilka mrugnięć światłami awaryjnymi. Dzisiaj inżynierowie starają się, aby już ten moment wywoływał u kierowcy emocję.

Mając zamiar wsiąść do nowego Mercedesa-Benz EQS możesz przeżyć szok. Klikając przycisk odblokowania drzwi będziesz świadkiem efektownego pokazu w wykonaniu przednich reflektorów.

Wygląd świateł Matrix LED zmienisz dwoma kliknięciami. Tak to działa w Q4 E-Tron (wideo)

Diody LED wyświetlą na asfalcie przed pojazdem animację przypominającą strzelanie z laserów. Z pewnością zrobisz tym wrażenie na każdym, komu to zaprezentujesz.

Obecnie w polskich salonach Mercedes-Benz EQS dostępny jest w aż czterech wersjach. Najmocniejsza z nich, sygnowana logo AMG, oferuje aż 761 koni mechanicznych w momencie skorzystania z procedury startu. Pozwala to na sprint do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Nawet w Mercedesie Klasy C reflektory czynią cuda. Narysują Ci strzałki na drodze (wideo)

Ceny Mercedesa-Benz EQS zaczynają się od 453 300 złotych za wersję 350 z silnikiem o mocy 292 koni mechanicznych. Pakiet Digital Light, w skład którego wchodzą wspomniane wyżej reflektory, dostępny jest za dopłatą 35 732 złotych.